Sprzedaż drewna opałowego

W naszej ofercie znajdą Państwo drewno opałowe i kominkowe najwyższej jakości pochodzące z Lasów Państwowych.

detail-service

W naszej ofercie znajdą Państwo drewno opałowe i kominkowe najwyższej jakości pochodzące z Lasów Państwowych.

W sprzedaży posiadamy głównie drewno: Bukowe, Brzozowe, Dębowe, Olchowe, Sosnowe,

 

Jak sprzedajemy?

Nasze drewno sprzedajemy w mp (metrach przestrzennych) jest to typowa jednostka miary drewna opałowego ułożonego w stosy (1m x 1m x1m) z pustymi przestrzeniami między szczapami.

 

Co z transportem?

Drewno dostarczamy do państwa małymi dostawczymi wywrotkami, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć towar w najbardziej ciasne i wąskie uliczki. Zaopatrujemy zarówno klientów indywidualnych jak i firmy, zakłady mięsne, wędzarnie itp.

 

Jaki gatunek wybrać?

Wartość opałowa jest jednym z ważniejszych czynników, jakimi należy się kierować przy wyborze drewna opałowego. Składa się na nią wiele parametrów, m.in. wilgotność drewna i jego gatunek. Aby lepiej zrozumieć te zależności, można posłużyć się przykładem. Twarde drewno bukowe ma zdecydowanie większą wartość opałową niż miękkie drewno wierzby. Jednak drewno to musi być suche i odpowiednio długo sezonowane. Jeżeli warunki te nie zostaną spełnione, tzn. drewno będzie mokre, jego wartość opałowa będzie bardzo słaba, ponieważ drewno mokre nie nadaje się do palenia. Energia w pierwszej kolejności zostanie zużyta na wysuszenie takiego opału, a nie na ogrzanie pomieszczenia.

Pomiędzy poszczególnymi gatunkami drewna można zauważyć znaczące różnice, które przekładają się na ich charakterystykę, a nasze korzyści. Dlatego to, które znajdzie się w naszym kominku, powinno pochodzić przede wszystkim z drzew liściastych.

Iglaki, pomimo stosunkowo wysokiej kaloryczności, nie są zalecane. Zawierają one żywicę, przez co podczas palenia produkowana są m.in. sadza, smoła oraz duże ilości dymu. Wytworzone substancje sprawią nam dużo trudności podczas czyszczenia szyby kominka i całego wkładu, jak również mogą negatywnie oddziaływać na przewody kominowe. Wadą tego rodzaju drewna jest także szybkie, gwałtowne spalanie, które dalekie jest od idealnego obrazu spokojnie żarzącego się paleniska.

Pośród cech wyróżniających dobre drzewo do kominka, wymienić należy gęstość – im twardsze, tym większa jego kaloryczność. Dlatego też najcenniejsze drzewo na opał to grab, który spala się powoli i produkuje przy tym dużo energii – ok. 2200 kwh/mp. Pod tym względem doskonale wypadają też m.in. buk, dąb, jesion i akacja (ok. 2100 kwh/mp), a w następnej kolejności brzoza, klon oraz wiąz (ok. 1900 kwh/m). Takie gatunki jak np. lipa czy topola są dużo lżejsze i mają mniejszą wartość opałową, co odzwierciedla też ich niższa cena. W wyborze odpowiedniego gatunku na opał pomóc może poniższa tabela kaloryczności drewna.

Gatunek Wartość opałowa
KWh/mp
Grab 2200
Buk 2100
Dąb 2100
Jesion 2100
Brzoza 1900
Klon 1900
Modrzew 1700
Sosna 1700
Świerk 1600
Olcha 1500
Jodła 1500

 

Napisz do nas

Uzupełnij poniższy formularz by wysłać do nas zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą niebawem.

Twoje informacje*

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (RODO)